Judo

Kuka: Javë e ngjeshur

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, deklaroi se do të kenë një javë të ngjeshur: “Javë e

Maqedonia me tre xhudist në Festivalin Olimpik

Edhe Maqedonia do të marrë pjesë në Festivalit Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017” që do të zhvillohet

Kuka: Kosova të bëhet çerdhe e kultivimit të xhudos ndërkombëtare

“Në Kampionatin Botëror do të jemi pjesëmarrës me katër garues, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Akil Gjakova”, thotë

Galatasaray në Pejë

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, konfirmon se në mesin e 100 garuesve do të jenë edhe klubi i

Xhudistët e Maqedonisë pa medalje nga KB në Bullgari

Kampionati ballkanik për junior që përfundoi këtë fundjavë në Bullgari, nuk ka kaluar mirë për garuesit e Maqedonisë, pasi nuk

E paparë:Kështu përgatitet Antoni apo kampioni…

Kampioni për veteran në xhudo, Anton Cena, para disa ditëve ka postuar një fotografi atraktive dhe u ka bërë me

Maqedonia me 7 xhudistë në KB në Bullgari

Këtë vikend në Pazardik të Bullgarisë do të zhvillohet kampionati ballkanik i xhudos për junior. Në këtë eviniment Maqedoninë do

Blerina Seferi iu gëzua lajmit për ndërtimin e palestrës në Shipkovicë

Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi, ka njoftuar se të mërkurën kanë filluar matjet për ndërtimin e sallës sportive në Sh.F.

Trajneri i Majlinda Kelmendit me rol të ri

Driton Kuka, trajneri i kampiones olimpike, xhudistes Majlinda Kelmendi, ka plane të mëdha. Ai në një postim të tij ka

Majlinda Kelmendi shfaq muskujt e saj

Trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka, ka publikuar në Instagram një foto të xhudistes pejane, ku ajo shfaq muskujt e