Judo

Kuka bën thirrje që sporti të rifillojë

Trajneri më i suksesshëm shqiptar, Driton Kuka, ka bërë thirrje të shtunën që të rifillojë sporti në vend. Përmes një

Kuka: Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar totalisht aktivitet sportive në Kosovë. Për këtë i zëshëm ka qenë trajneri më i suksesshëm

Kuka u thotë sportistëve të kenë kujdes me stërvitjet në shtëpi

Ka kaluar më shumë se një muaj, kur në Kosovë u pezulluan të gjitha aktivitet sportive dhe kjo gjë ka

Kosova në “Tokio 2020”, Majlinda Kelmendi e Akil Gjakova: Do japim maksimumin

Gjatë javës së kaluar Komiteti Olimpik i Kosovës ka shpallur “Laureatët e viti 2019”, e ku dy më të mirët

Wilderi s’e pranon se Fury ia pëlciti…

Deontay Wilder këmbëngul se nuk e ka pësuar asnjë lëndim në daullen e veshit gjatë humbjes kundër Tyson Furyt, si

Në Pejë bëhet përurimi i shtatorës së kampionës Olimpike

Nesër në ora 11:00 në parkun e qytetit tek shtëpia e Kulturës në Pejë bëhet përurimi i shtatorës së kampionës

Fazliu eliminohet në raundin e dytë në Grand Prixin e Tel Avivit

Laura Fazliu ka pësuar disfatë në rundin e dytë të kategorisë deri në 63 kilogramë në Grand Prix që po

Kuka: Nora – njëra nga pretendentet serioze për medalje në Lojërat Olimpike!

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, e ka vlerësuar lart medaljen e bronztë të Nora Gjakovës (-57

Kosova në xhudo nis përgatitjet për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, konfirmon se kanë nisur përgatitjet për edicionin e ri. Ai ka publikuar foto

Majinda: Dritoni e din saktë çka edhe qysh duhet me vepru

Krenaria e kombit shqiptar, xhudistja Majlinda Kelmendi (-52 kg), është në formën më të mirë dhe me padurim e pret