Judo

Kosova me katër garues por pa Majlinda Kelmendin në Kampionatin Botëror!

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, tha se janë mjaft mirë të për përgatitur për çdo sfidë. Kuka bëri

Shpërblehen xhudistët që fituan në Izrael

Ministri i Kulturës, Rinise dhe Sportit, Kujtim Gashi, do të vizitojë Federatën e Xhudos në Pejë ku në një ceremoni

Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore

Erza Muminoviq, kampionia për të reja në Evropë, bën senzacion e radhës në ranglistën botërore. Erza, anëtare e kombëtares së

Loriana Kuka në finale, Kosova siguron medaljen e katërt

Xhudistja Loriana Kuka ia ka siguruar medaljen e katërt Kosovës nga Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018. Xhudistja jonë mposhti në gjysmëfinale

Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale

Xhudo sjell edhe medaljen e tretë për Kosovën në lojërat mesdhetare Tarragona 2018. Pas dështimit të xhudistes së re Laura

Xhudistet e kombëtares së Kosovës shkëlqejnë në Spanjë

Xhudistet e kombëtares së Kosovës shkëlqejnë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, që mbahen në Spanjë. Distria Krasniqi (-52 kg) dhe

Pasaportë diplomatike për Majlinda Kelmendin

Presidenti Hashim Thaçi ka ndarë pasaportë diplomatike për xhudisten e artë, Majlinda Kelmendi, trajnerin Driton Kuka, si dhe kryetarin e

Sportistët që përfitojnë mbështetje financiare nga Ministria e Sportit e Kosovës

Në vazhdën e nënshkrimit të memorandumeve në mbështetje të sportistëve, sot në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit,

Berna dhe Hamza fitojnë medalje nga Kupa afrikane

Xhudistët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë, Berna Sherifovska dhe Hamza Jashari kanë arritur të marrin medalje në Kupën afrikanë që po

Xhudisti Indrit Çullhaj: Shqipërisë po i ikin talentet, duhet mbështetje nga shteti (video)

Është kampion Shqipërie prej 10 vitesh radhazi, ndërsa në garat  ndërkombëtare është duke korrur suksese të vazhdueshme. Indrit  Çullhaj, xhudisti