Intervista

Hekuran Avdylaj, Gladiatori i ringut evropian  

Në qytetin e Vjenës po stërvit edhe një djalosh kosovar i cili me prejardhje është nga Istogu (Shushic) por i

Valdet Bajrami, tani po tregon profesionalizmin e tij edhe për evenimente të mëdha

Të shtunën në Bazel do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Fight Night in der Crosshalle“ ku

Jetmir Sula një djalosh ambicioz, kampion dhe me shkollë të kampionëve

Shteti i Zvicrës përveç që ka nxjerrë futbollistë të shumtë të njohur shqiptarë me të cilët sot krenohen të gjithë

Intervistë ekskluzive me Florian Markun, gladiatorin shqiptar që po krenohet shqiptaria

Gladiatori shqiptar, Florian Marku, i cili me prejardhje nga Kosova por i lindur në Lushnje të  Shqipërisë mund të themi

Intervistë ekskluzive me Shkodran Veselin, djaloshin e artë që kudo paraqitet mbush palestrat

Një djalosh i artë dhe me zemër luani, por mbi të gjitha shumë kombëtar është djaloshi me prejardhje nga Gjakova,

Flamur Elezaj, pejani që kërkon kreun botëror në boks

Në Gjermani po bën karrierë të bujshme edhe një djalosh 25 vjeçar i cili tani më ka 6 ndeshje profesionale.

Intervistë: Bernardin Jakaj, djaloshi që nuk din për humbje

Boksieri me prejardhje nga fshati Fshaj i Gjakovës dal ngadalë po bën karrierë në Austri dhe i njëjti ka një

Mjeshtëri Raif Musa, rruga e karatesë dhe sukseset në jetë

Raif Musa është një mjeshtër i madh i sporteve luftarake, i specialuar sidomos për karate dhe kikboks, ku edhe është

Zhuta po e përjeton në mënyrën më të mirë ëndrrën amerikane

Kampioni i shumëfishtë i Maqedonisë dhe fituesi i shumë medaljeve vendore dhe ndërkombëtare, Fatlum Zhuta, po e përjeton në mënyrën

Nga sot starton Portali i parë dhe i vetëm për Sporte Luftarake

Nga sot lexuesit do të kenë mundësi të pasurohen me një faqe të re mediatike. Bëhet fjalë për Portalin e