Intervista

Muhamet Deskaj, djaloshi që fitoi gjithçka në amatorizëm tani kërkon suksesin edhe në profesionalizëm

Edhe një kosovar po bën karrierë në vendet e huaja, por tani ky djalosh i ka fituar të gjitha në

Edmond Zefi djaloshi që shikohet si yll në Çeki së shpejti në profi

Agjencia për sporte luftarake “ArenaRing” po vazhdon me intervista ekskluzive kurse tani me radhë kemi një djalosh shumë të talentuar

Mitat Isteri, dikur e nënçmonin por tani mburren me sukseset e tija

Kampion i radhë por dikur i nënçmuar nga disa persona në Shqipëri është edhe djaloshi me prejardhje nga Kavaja që

Hekuran Avdylaj, Gladiatori i ringut evropian  

Në qytetin e Vjenës po stërvit edhe një djalosh kosovar i cili me prejardhje është nga Istogu (Shushic) por i

Valdet Bajrami, tani po tregon profesionalizmin e tij edhe për evenimente të mëdha

Të shtunën në Bazel do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Fight Night in der Crosshalle“ ku

Jetmir Sula një djalosh ambicioz, kampion dhe me shkollë të kampionëve

Shteti i Zvicrës përveç që ka nxjerrë futbollistë të shumtë të njohur shqiptarë me të cilët sot krenohen të gjithë

Intervistë ekskluzive me Florian Markun, gladiatorin shqiptar që po krenohet shqiptaria

Gladiatori shqiptar, Florian Marku, i cili me prejardhje nga Kosova por i lindur në Lushnje të  Shqipërisë mund të themi

Intervistë ekskluzive me Shkodran Veselin, djaloshin e artë që kudo paraqitet mbush palestrat

Një djalosh i artë dhe me zemër luani, por mbi të gjitha shumë kombëtar është djaloshi me prejardhje nga Gjakova,

Flamur Elezaj, pejani që kërkon kreun botëror në boks

Në Gjermani po bën karrierë të bujshme edhe një djalosh 25 vjeçar i cili tani më ka 6 ndeshje profesionale.

Malsor Tafaj beson në titull dhe hapjen e një shkolle të tij në të ardhmen

Për tu marr me sport asnjëherë nuk është vonë e sidomos në raste kur ke një ëndërr dhe të njëjtën