Intervista

Rikthehet kampioni Përparim Hajdini për ti realizuar ëndrrat që i mbeten

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” po ju sjell edhe një intervistë ekskluzive, kurse kësaj radhe me kampionin Përparim Hajdini, një

Njihuni me luanin shqiptarë që ‘tund’ arenat e botës

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak

Feriz Pajaziti kampioni që pret sërish të triumfoj në pound4poung league

Feriz Pajaziti djaloshi me prejardhje nga Prizreni por që jeton dhe ushtron në Salzburg të Austrisë dalngadal po ngjitet në

Denis Berisha një talent i madh që ende nuk di për humbje  

Denis Berisha një talent i ri dalëngadalë po del në sipërfaqe të boksit shqiptar. Një djalosh 15 vjeçar i cili

Diellza Gashi, kampionia që synon medalje evropiane

Mundja e femrave në Kosovë dal ngadalë po zhvillohet me hapa të shpejt por edhe të sigurt, kurse më meritor

Arlind Sulejmani, tetovari që ka suksese të mëdha botërore

Boksieri i mirënjohur shqiptar Arlind Sulejmani i cili me prejardhje është nga Piroku i Tetovës por që jeton dhe vepron

Mersim Zeqiri një djalosh që në ring ngjitet me zemër luani

Një djalosh me zemër luani dhe shumë punëtor po bën ndal ngadalë  karrierë në Zvicër. Bëhet fjalë për Mersim Zeqirin

Kampioni Marcel Rumpler Gashi pret medalje evropiane në Romani

Agjencia e sporteve luftarake “ArenaRing” po vazhdon të zbuloj sportistë që po arrijnë rezultate ndërkombëtare por fatkeqësisht nuk janë të

Burim Rama: Dua të bëhem më i miri në botë

  Kampioni i botës në Federatën SPF, Burim Rama, është djaloshi i radhës që portali për sportë luftarake “ArenaRing” po

Muhamet Deskaj, djaloshi që fitoi gjithçka në amatorizëm tani kërkon suksesin edhe në profesionalizëm

Edhe një kosovar po bën karrierë në vendet e huaja, por tani ky djalosh i ka fituar të gjitha në