Intervista

Liridon Fazliu, djaloshi i pamposhtur do të ndeshet për “Flemish Title”

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Vushtria por që jeton dhe vepron në Belgjikë më 9 tetor 2021 do të

Intervistë: Ervis Bici një Ambasador i denjët i popullit shqiptar në Muay Thai

Populli shqiptar lirisht mund të shënoj në librin e personave që kanë lërë gjurme sportive dhe emrin e Ervis Bicit

Shqiponja shqiptare Ervis Bici rrikthehet me nje fitore te madhe ne Triesta

  Shqiponja shqiptare ne MuayThai, Ervis Bici, ka arritur te rrikthehet ne menyren me te mire ne ring pas 1

Edison Demaj rikthehet në ring dhe premton tituj  

Pas 1 viti e gjysmë në ring po kthehet kampioni i cili është i etur pas fitoreve të reja. Bëhët

Rikthehet në ring Arbër Bellegu, menaxheri shqiptar i MMA-së por tani në boks

Sporti i MMA-së dal ngadalë po del në sipërfaqe edhe tek populli shqiptar duke na përfaqësuar me suksese edhe në

Ilir Zeneli, emër që pritet të shëndris në boksin profesionist

Ilir Zeneli me prejardhje nga Gjilani por që jeton dhe vepron në Heilbronn të Gjermanisë është një emër i ri

Gjemajl Ademi, 10 vjet karate dhe ndihet krenar me sukseset

Gjemajl Ademi një djalosh që me prejardhje është nga Ferizaj por që jeton dhe ushtron në Belgjikë ka shënuar 10

Denis Kabashiç pret suksese të reja me “ArenaRing Promotion”

Marrëveshje 4 vjeçare me menaxherin shqiptar të boksit profesionist, Avdyl Salihu, ka arrit edhe një boksier kualitativ i cili me

Alma Juniku, kosovarja që po dridh botën në MuayThai

Kosova ka edhe një gjerdan të madh që jeton në Australi por fatkeqësisht nuk e ka marr publicitetin e madh

Kasim Gashi, kampion i madh dhe me respekt në Gjermani

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” ka zhvilluar interviste ekskluzive me boksierin me prejardhje nga Kosova, Kasim Gashi, i cili është