Boks

S’ka revansh me Pacquiao, Jeff Horn mbron titullin ndaj Corcoran, më 15 dhjetor

Boksieri australian Jeff Horn, që u bë i njohur për fansat pas fitores ndaj filipinasit Manny Pacquiao, ku dhe mori

Aziz Salihu me shqiptarin e Cosa Nostras

Ish boksieri Aziz Salihu po kënaqet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po çmallet në shtetin amerikan, me shtetin që

Skena dhune para duelit për titull në boks, tifozët turq rrihen mes tyre

Pak minuta para se të niste dueli i boksit mes kampionit britanik Chris Eubank Jr dhe sfidantit turk Avni Yildirim,

Shpend Gafuri pa konkurrencë, tre lufta tre fitore me ndërprerje

  Tetovari, Shpend Gafuri, po tregohet një përforcim i madh për klubin e boksit Çair, pasi ky i fundit nuk

KB Çair afër titullit Kampion ekipor në Maqedoni

Klubi i boksit Çair po vazhdon drejt rrugës për tu bërë kampion ekipor në boks. Kështu edhe në xhiron e

Serbi i dorëzohet kosovarit. Kushtrimi e nokauton në raundin e tretë Mutiçin

Të shtunën në qytetin e Vjenës ka qenë një spektakël i madh i boksit ku u ndeshën reprezentacioni i Austrisë

Joshua rrëfen idhullin e tij: Dua të jem si Mike Tyson

Anthony Joshua ka deklaruar se dëshiron të mësojë më shumë nga aftësitë dhe egërsia në ring që ka patur një

Wilder thumbon rivalët: Kanë frikë se mos humbasin shifrën “0” të humbjeve

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, ka thumbuar sot sërish rivalin britanik

Vitali Klitschko fton Joshua në ring: Dua të hakmerrem për vëllanë tim

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, boksieri ukrainas Vitali Klitschko, i tërhequr nga boksi prej vitesh dhe tashmë 46

Djaloshi kosovar Kushtrim Veseli, nesër në dyluftim me serbin, Mutiç

Të shtunën në qytetin e Vjenës ndeshje miqësore do të kenë reprezentacioni i Austrisë dhe ai serb. Tek nikoqirët do