Boks

Vitali: Unë ia humba ndeshjen Wladimirit

Është zbuluar fajtori kryesor për humbjen e boksierit ukrainas, Wladimir Klitschkos ndaj atij britanik Anthony Joshua. Vitali Klitschko e ka

Luan Krasniqi i pikëlluar, humbë një mik

Ish boksieri i mirënjohur shqiptar, Luan Krasniqi, është i pikëlluar, i cili ka humbur një mik të madh. “Lajmi për

Denis Gashi zbulon për ArenaRing,  “Së shpejti do kaloj në Profesionalizëm”

  Njëri prej boksierëve shqiptar që po shndrit në Gjermani dhe në Evropë, Denis Gashi, ka zbuluar ekskluzivisht për portalin

Pervizaj kundër serbit nacionalist

Bokseri profesionist, Albon Pervizajt, më 17 qershor në Wetzlar të Gjermanisë do të ketë një duel mjaft interesant pasi kundërshtar

Debutim i ëndrrave për Toni Yoka

Kampioni Olimpik në kategorinë super të rënd nga “Rio De Janiero 2016”, Tony Yoka në fundjavën e kaluar debutoi në

Eubank Jr dhe Abraham takohen me 15 korrik

Deri sa të gjithë ishin në pritje që do të caktohet data e përballjes ndërmjet kampionit në fuqi të WBO-së,

Shefat Isufi lufton në Mynih për titullin WBO Intercontinental

Bokseri shqiptar nga Tërnovci i Madh, Shefat Isufi meçin e radhës e ka me 8.07.2017 në Mynih të Gjermanin kundër

Shala: Gjithkush nuk mund të merret me boks

Sportet luftarake janë artë në vete. Gjithkush nuk mund të merret me boks, sepse duhet të jesh i lindur dhe

Naser Shala do ti ndihmoj Irlandës kundër Italisë

Boksieri me prejardhje nga Kosova, Naser Shala, më 10 qershor do të boksoj në Pisa të Italisë në ndeshjen në

IBF APROVON REVANSHIN JOSHUA-KLITSCHKO, SFIDA PARA 2 DHJETORIT

Anthony Joshua ka marrë sot miratimin nga IBF (International Boxing Federation) për të dueluar me Wladimir Klitschko, por përballja e