Boks

Shkupjani Mergim Asani, sportist i dalluar në Austri

Edhe një sportist shkupjan po bën karrierë në sportet luftarake jashtë vendit. Bëhet fjalë për djaloshin 23 vjeçar, Mergim Asani,

Pulev dëmtohet gjatë stërvitjes, anullohet dueli me Anthony Joshua

Boksieri bullgar Kubrat Pulev, që më 28 tetor do të përballej në Kardif ndaj kampionit të botës Anthony Joshua, është

Joshua gjen zëvendësuesin e Pulev, mbron titujt ndaj Carlos Takam

Vetëm pak orë pas lajmit se Kubrat Pulev është dëmtuar dhe nuk do të duelojë ndaj Anthony Joshua më 28

Golovkin-Alvarez, palët bien dakord për revanshin më 5 maj

Mungon ende zyrtarizimi, por gjasat janë që revanshi mes kazakut Gennady Golovkin dhe meksikanit Saul “Canelo” Alvarez të zhvillohet në

Ekskluzive: Nuri Seferi anulon ndeshjen në Slloveni

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi duheshe që këtë javë të ndeshet në Slloveni, por deri tek kjo ndeshje nuk

Elvis Hetemi përgatitje me Hassler e Kabayel në Dyseldorf

  Boksieri i mirënjohur kosovar, por që jeton dhe ushtron në Gjermani, Elvis Hetemi, po i vazhdon përgatitjet për duelet

KB Çair bindshëm më i miri në tabelë. Etemi dëshiron titullin

Klubi i boksit Çair po vazhdoj të shkëlqej në kampionatin ekipor të Maqedonisë edhe pas xhiros së tretë. Kështu ekipi

Faton Salihu do ta mbështet fuqishëm organizimin në Ferizaj

Njëri prej atyre që ka shpreh interesim që të ndihmoj evenimentin humanitar që do të zhvillohet më 29.12.2017 në Ferizaj

oshua replikon me Wilder: Një llafazan, herët a vonë do ta “rregulloj” edhe atë

Pas deklaratave të shumta të Deontay Wilder, që prej kohësh kërkon të përballet me Anthony Joshua, ka ardhur më në

S’ka revansh me Pacquiao, Jeff Horn mbron titullin ndaj Corcoran, më 15 dhjetor

Boksieri australian Jeff Horn, që u bë i njohur për fansat pas fitores ndaj filipinasit Manny Pacquiao, ku dhe mori