Boks

Lojërat Olimpike në Tokio mund të anulohen tërësisht

Lojërat Olimpike “Tokio 2020” do të anulohen tërësisht nëse koronavirusi nuk vihet nën kontroll deri vitin e ardhshëm. Këtë e

Muhammad Ali refuzoi të kryente shërbimin në ushtrinë e SHBA-së

Më 28 prill 1967, kur lufta e Vietnamit ishte në kulmin e saj, kampioni i peshës së rëndë të boksit,

Jeta e boksierit shtegtar: 134 meçe, 123 humbje dhe disa birra

Lewis van Poetsch e di se rekordi i tij në boks është një nismë e thjeshtë e bisedave. 29-vjeçari i

Tyson dëshiron t’i kthehet ringut

Ish-kampioni i padiskutueshëm i botës në kategorinë e peshave të rënda në boks, Mike Tyson, është duke mëndur që t’i

Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit

Boksi mund të jetë ndalur në të gjithë botën për shkak të pandemisë koronavirus – por në Nikaragua, është biznes

Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska

Nga Nikaragua vijnë pamje befasuese të zhvillimit të sportit në kushtet e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit. Në mëngjesin e

Wilder vazhdon të arsyetohet për humbjen nga Fury

Deontay Wilder po vazhdon të arsyetohet për humbej  që pësoi në muajin shkurt nga Tyson Fury. Bronze Bomber ishte nokautuar

Warren: Fury do t’ia bëjë edhe Joshuas atë që ia bëri Wilderit

Promovuesi i Tyson Furyt, Frank Warren, thotë se Gypsy King do t’ia bëjë edhe Anthony Joshuas atë që ia bëri

Joshua zbulon gjashtë boksierët që dëshiron të përballet me ta para pensionimit

Anthony Joshua ka shfrytëzuar kohën në karantinë shkaku i coronavirusit, për të folur për boksierët që dëshiron të përballet para

Arsim Kryeziu bëhet gjyqtar i parë i Kosovës në boksin profesionist

Federata profesionale e boksit të Kosovës tani më edhe zyrtarisht në radhët e saj ka një gjyqtar ndërkombëtar i licencuar