Boks

Pervizaj kundër serbit nacionalist

Bokseri profesionist, Albon Pervizajt, më 17 qershor në Wetzlar të Gjermanisë do të ketë një duel mjaft interesant pasi kundërshtar

Debutim i ëndrrave për Toni Yoka

Kampioni Olimpik në kategorinë super të rënd nga “Rio De Janiero 2016”, Tony Yoka në fundjavën e kaluar debutoi në

Eubank Jr dhe Abraham takohen me 15 korrik

Deri sa të gjithë ishin në pritje që do të caktohet data e përballjes ndërmjet kampionit në fuqi të WBO-së,

Shefat Isufi lufton në Mynih për titullin WBO Intercontinental

Bokseri shqiptar nga Tërnovci i Madh, Shefat Isufi meçin e radhës e ka me 8.07.2017 në Mynih të Gjermanin kundër

Shala: Gjithkush nuk mund të merret me boks

Sportet luftarake janë artë në vete. Gjithkush nuk mund të merret me boks, sepse duhet të jesh i lindur dhe

Naser Shala do ti ndihmoj Irlandës kundër Italisë

Boksieri me prejardhje nga Kosova, Naser Shala, më 10 qershor do të boksoj në Pisa të Italisë në ndeshjen në

IBF APROVON REVANSHIN JOSHUA-KLITSCHKO, SFIDA PARA 2 DHJETORIT

Anthony Joshua ka marrë sot miratimin nga IBF (International Boxing Federation) për të dueluar me Wladimir Klitschko, por përballja e

Zhutës i anulohet ndeshja, kundërshtari del pozitiv

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Fatlum Zhuta, i ka njoftuar “ArenaRing” se ndeshja që duhej zhvillohet më 10 qershor është anuluar

Joshua -Klitschko, ky është konfirmimi më i ri

Anthony Joshua duket se do të mbrojë titujt kampionë bote të peshës së rëndë ndaj Wladimir Klitschko në një përballje

Faton Salihu dikur ishte “penicilinë” për kundërshtarët (Video)

Edhe Faton Salihu dikur vallëzonte si vëllai i tij, Aziz Salihu, nëpër ringjet e botës, mirëpo ky ishte me peshë