Boks

Pas Mayweather-McGregor radha e Golovkin-Alvarez, boksierët stërvitje me fansat

Floyd Mayweather e Conor McGregor kanë ulur siparin e duelit të tyre, një sfidë ku ndoshta të gjithë dolën fitues.

Humbës por i pasur, McGregor fiton më shumë se Cristiano Ronaldo

Revista e famshme “Forbes”, ka bërë me dije sot se sportisti irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor, me 100

Lulzim Ismaili lufton për titullin GBA në Leverkuzen

Boksieri tetovar, Lulzim Ismaili, po i zhvillon përgatitjet e tij të fundit para ndeshjes shumë të rëndësishme që do zhvillohet

A është Tschopp kundërshtare e njohur për Majlindën?

Xhudistja nga Zvicra Evelyne Tschopp është kundërshtare njohur për reprezentuesen e Kosovës, Majlinda Kelmendi. Hiq më larg se me 7

Egzon Maliqaj kundër hungarezit, Laslo. Vitin e ardhshëm kalon në profesionalizëm

Boksieri me prejardhje nga Suhareka por që punon dhe vepron në Aargau të Zvicrës më 16 shtator do të ngjitet

McGregor nuk ka bërë asnjë postim në Instagram që pas humbjes

Conor McGregor është shumë aktiv në rrjetet sociale, në veçanti në Instagram. Disa javë para meçit me Floyd Mayweather, irlandezi

Mayweather pritet të bëhet sportisti i tretë miliarder

Floyd Mayweather e fitoi “meçin e parave” kundër Conor McGregor dhe është rrugës për të hyrë në klubin e sportistëve

Bastexhinjtë të sigurtë, do të ketë një tjetër sfidë Mayweather-McGregor

Pa u mbyllur mirë jehona e duelit të 26 gushtit mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor dhe bastexhinjtë kanë çelur

McGregor, pas sfidës me Mayweather publikon biografinë e jetës së tij

Prej dy vitesh, në kasafortën e shtëpisë botuese “Gill & Macmillan”, është gati libri me biografinë e sportistit irlandez, ikonës

Mayweather valëvit çekun e fitores, arkëton 350 milionë dollarë

I njohur me nofkën “Money” (paraja), Floyd Mayweather ka treguar sot edhe një herë se e meriton plotësisht këtë fjalë.