Boks

Shefat Isufi ka gjasa ta mbroj titullin në Shqipëri

Kampioni IBF i Evropës, WBA dhe WBO interkontinental,  Shefat Isufi, qe dy javë ka filluar intensivisht të përgatitet për mbrojtjen

Lulzim Bajrami i gëzuar nga triumfi në Leverkuzen

Gjatë fundjavës, tetovari Lulzim Bajrami u paraqit në një eveniment interesant në Leverkuzen të Gjermanisë, kurse boksieri shqiptar ka qen

“Fitorja e 50-të e Mayweather nuk vlen për statistikë”

Floyd Mayweather, që kaloi legjendën e boksit Rocky Marciano (49 fitore e asnjë humbje), është kritikuar shumë për zgjedhjen e

Bernardin Jakaj përgatitet për duelin e dytë profesionist

Boksieri me prejardhje nga Gjakova, por që ushtron dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj më 25 nëntor në Austri do

Strguani Arsim Etemi i pamëshirshëm ndaj italianit, Badr

Njëri prej atyre që ka shënuar fitore në eventin “Fight Night” që u zhvillua në Zvicër në fundjavë ishte edhe

Granit Shala kalon në profesionalizëm, kontratë me menaxherin Agron Kurtishi

Edhe një boksier i talentuar ka vendosur të tregoj kualitet e tij në boksin profesionist, andaj Granit Shala për ta

Mayweather: Nuk e godisja fort McGregor, s’doja ta dëmtoja në tru

Floyd Mayweather i është rikthyer duelit mes tij dhe Conor McGregor, duke rrëfyer diçka që nuk e kishte thënë kurrë

Parker mbron titullin kampion, mund Fury me “vendim shumice”

Joseph Parker mbron titullin kampion bote të kategorisë WBO në peshat e rënda, pas fitores me vendim jo-unanim të gjyqtarëve

Zizi i kthehet dorëzave, trajnon boksierët e rinj (FOTO)

Legjenda e gjallë e boksit botëror, Aziz Salihu, dje ka vizituar klubin e boksit Çair, ku kryetar është vëllai i

Kampioni i pamposhtur i botës Andre Ward tërhiqet nga sporti

Boksieri amerikan Andre Ward, i pamposhtur në ring dhe kampion bote në peshën “light heavyweight”, ka deklaruar se do të