Boks

Maloku, Fazliu e Kallashi të flakët në Bruksel

Evenimenti i madh i boksit profesionist që u zhvillua në fundjave ne Bruksel të Belgjikës ka qen shumë i suksesshëm

Kamer Maloku te shtunën ngjitet në ringun e Brukselit    

Me 23.1.2021 ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet një eveniment i madh i boksit profesionist ku ne program janë

Shpejtim Bajoku boksieri më i mirë i turneut “Ismet Asllani – Prapashtica”

Gjate vikendit filluan garat në boks sipas kalendarit të garave të FboxK ku klubi i boksit “Gollaku” organizoi turneun e

Kallashi  me 23 janar duel te madh ne boksin profesionist

Kanë mbetur vetëm edhe 11 ditë kur ish kikoboksieri i njohur shqiptar, Aleksander Kallashi, do të debutoj në ringun profesionist

Liridon Fazliu pret duel interesant me bullgarin, Georgi Andonov

Me 23 janar ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet spektakël i boksit profesionist ku do të jenë mbi 10

AJ – Fury, kush do ta pushtojë botën e boksit sipas ekspertëve?

Anthony Joshua kundër Tyson Furyt pritet të ketë vëmendjen më të madhe për vitin 2021, në rast se arrihet marrëveshja

Shtatë përballjet e zjarrta që pritet të ndodhin në vitin 2021

Anthony Joshua dhe Tyson Fury e mbyllën vitin si kampion të boksit në vitin 2020 mesë shumë sfidash të krijuara

Top pesë nokautet për vitin 2020 në boks

Por, në këtë rast do të ndalemi të nokautet më të mirë që u realizuan gjatë vitit që lamë pas

Spektakël i madh në Brussel ku paraqiten edhe gjashtë boksier shqiptar

Me 23.1.2021 ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet një spektakël i madh i boksit profesional ku  promoter është Yassine

Xhoxhaj dhe Zefi fituan tituj në UBF, menaxheri Gjocaj premton edhe shumë suksese tjera

Ka përfunduar me plot suksese evenimenti i boksit profesionist “Kosovo Fight Night” që u zhvillua në fundjavë në Pejë ku