Boks

Ariu Shqiptar vetëm sa ka filluar! Fiton sërish në boks

Pas një “rikoperimi” të gjatë, dhe një periudhe zhgënjyese të lëndimit, rikthehet ‘The Bear Albanian”, në një nga nënshkrimet e

Raatz fiton me ndërprerje në rundin e tretë

Boksieri shqiptar me prejardhje nga Mitrovica Adrian Maliqi Raatz ka arritur edhe fitoren e 16-të radhazi në boksin profesionist në

I zëvendësojnë rivalin, kampioni i botës siguron debutimin në peshën e rëndë

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk, do të duelojë ndaj 38 vjeçarit, Chazz Witherspoon më 12 tetor, duel i vlefshëm për peshën

Konfirmohet data dhe vendi për përballjen në mes të Chisoras dhe Price

Është konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe David Price. Përballjen në mes të dy boksierëve në

Zv. Drejtori i ARS, Izmit Nura pret kampionët e boksit

  Zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe sport, Izmit Nura ka pritur sot në zyrën e tij boksierët e

Bernardin Jakaj nuk di për humbje

Kosovari që jeton dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj ka arritur edhe fitoren e tij të tetë me radhë në

WADA jep lajmin surprizë, rivali i kampionit të botës pozitiv

Menaxheri dhe promotori I njohur i boksit, Eddie Hearn, ka bërë me dije se boksieri amerikan Spong ka dalë pozitiv

KB Shkëndija no limit kampion në konkurrencën e të rinjve

Klubi i boksit Shkëndija no limit nga Tetova është kampion i Maqedonisë së Veriut në boks. Klubi i Boksit nga

Labinot Xhoxhaj do kthehet në cruiser

Gjatë fundjavës në Glattbrugg të Zvicrës u zhvillua një spektakël i vërtet i boksit ku u ndeshën kombëtarja e Kosovës

Gjocaj: Krenar me ndeshjen e Labinotit dhe Edmondit

Gjatë fundjavës në Glattbrugg të Zvicrës u zhvillua një spektakël i vërtet i boksit ku u ndeshën kombëtarja e Kosovës