Boks

India e humb të drejtën e organizimit të botërorit

India të martën e ka humbur përfundimisht të drejtën e organizimit të Kampionatit Botëror për boksierë, që është dashur të

Sërish shtyhet trilogjia mes Fury dhe Wilder

Tyson Furyt i është thënë se ai nuk do të luftojë me Deontay Wilder deri në nëntor ose dhjetor. Sfida

Meçet më të mëdha të boksit mund të presin madje edhe 1 vit !!!

Meçet më të mëdha të boksit mund të jenë një vit larg për shkak të pandemisë, ka shkruar BBC të

Lojërat Olimpike në Tokio mund të anulohen tërësisht

Lojërat Olimpike “Tokio 2020” do të anulohen tërësisht nëse koronavirusi nuk vihet nën kontroll deri vitin e ardhshëm. Këtë e

Muhammad Ali refuzoi të kryente shërbimin në ushtrinë e SHBA-së

Më 28 prill 1967, kur lufta e Vietnamit ishte në kulmin e saj, kampioni i peshës së rëndë të boksit,

Jeta e boksierit shtegtar: 134 meçe, 123 humbje dhe disa birra

Lewis van Poetsch e di se rekordi i tij në boks është një nismë e thjeshtë e bisedave. 29-vjeçari i

Tyson dëshiron t’i kthehet ringut

Ish-kampioni i padiskutueshëm i botës në kategorinë e peshave të rënda në boks, Mike Tyson, është duke mëndur që t’i

Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit

Boksi mund të jetë ndalur në të gjithë botën për shkak të pandemisë koronavirus – por në Nikaragua, është biznes

Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska

Nga Nikaragua vijnë pamje befasuese të zhvillimit të sportit në kushtet e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit. Në mëngjesin e

Wilder vazhdon të arsyetohet për humbjen nga Fury

Deontay Wilder po vazhdon të arsyetohet për humbej  që pësoi në muajin shkurt nga Tyson Fury. Bronze Bomber ishte nokautuar