Boks

Faton Salihu dikur ishte “penicilinë” për kundërshtarët (Video)

Edhe Faton Salihu dikur vallëzonte si vëllai i tij, Aziz Salihu, nëpër ringjet e botës, mirëpo ky ishte me peshë

Haxhi Krasniqi në Prekaz

Boksieri më i mirë shqiptar në botë, Robin Krasniqi ka vizituar Prekazin për të nderuar veprën heroike te komandantit legjendar,

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Muhamed Ali u konvertua në Islam

Konvertimi publik në Islam i Muhmamed Ali më 1964, ishte një nga momentet kyçe në jetën e tij. Ky vendim

LUAN KRASNIQI LUFTOI GJITHMONË ME ZEMËR PËR SHQIPTARËT

Luan Krasniqi (i lindur më 10 maj 1971 në Junik) është boksier Shqiptaro-Gjerman i kategorisë së rëndë, i cili për

Mayweather VS McGregor, sfida e një miliard dollarëve zhvillohet në shtator

Ndeshja e shumëpërfolur mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor duket se do të zhvillohet më në fund. Ai që e

Kosova s’e bëri hesap, Holanda mburret me të

Boksieri Naser Shala ishte larguar nga Kosova për shkak se kishte qenë i pakënaqur me mënyrën se si u trajtua.

Rrustemi: Ja pse integrimi vjen më shpejt përmes sportit

Ka lindur më 07.04.1983 në Zheger/Gjilan në Kosovë. Bashkë me familjen-prindërit kanë shkuar në Zvicër si shumë familje tjera shqiptare.

Bytyqi: Boshnjaku ishte i fuqishëm por unë e mposhta pa probleme

Sebastian Bytyqi gjatë fundjavës kishte arritur edhe fitoren e 11 në boksin profesionist por kësaj radhe ndaj boshnjakun Adnan Zhiliq

Parashikimi i Mayweather: Ja kush e fiton duelin Golovkin-Alvarez

Të gjithë presin që Floyd Mayweather të hedhë firmën në kontratën e duelit që ai do të zhvillojë ndaj Conor

KK “Drini” nxjerr një kampione dhe një bronz

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në Karate për kadet, junior e U21. Njëri prej klubeve që