Boks

Egzon Maliqaj kundër hungarezit, Laslo. Vitin e ardhshëm kalon në profesionalizëm

Boksieri me prejardhje nga Suhareka por që punon dhe vepron në Aargau të Zvicrës më 16 shtator do të ngjitet

McGregor nuk ka bërë asnjë postim në Instagram që pas humbjes

Conor McGregor është shumë aktiv në rrjetet sociale, në veçanti në Instagram. Disa javë para meçit me Floyd Mayweather, irlandezi

Mayweather pritet të bëhet sportisti i tretë miliarder

Floyd Mayweather e fitoi “meçin e parave” kundër Conor McGregor dhe është rrugës për të hyrë në klubin e sportistëve

Bastexhinjtë të sigurtë, do të ketë një tjetër sfidë Mayweather-McGregor

Pa u mbyllur mirë jehona e duelit të 26 gushtit mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor dhe bastexhinjtë kanë çelur

McGregor, pas sfidës me Mayweather publikon biografinë e jetës së tij

Prej dy vitesh, në kasafortën e shtëpisë botuese “Gill & Macmillan”, është gati libri me biografinë e sportistit irlandez, ikonës

Mayweather valëvit çekun e fitores, arkëton 350 milionë dollarë

I njohur me nofkën “Money” (paraja), Floyd Mayweather ka treguar sot edhe një herë se e meriton plotësisht këtë fjalë.

McGregor: Kam shumë alternativa, do zgjedh mes boksit, MMA-së dhe triologjisë me Nate Diaz

Pas debutimit sot në sportin e boksit, Conor McGregor ka bërë me dije se e ardhmja i ofron shumë mundësi.

Trajneri i Irlandezit: McGregor ka dëshirë të vazhdojë në boks

John Kavanagh, trajneri i sportistit irlandez të arteve marciale mikse Conor McGregor, kam postuar një foto në faqen e tij

McGregor i dëshpëruar, flet pas humbjes nga Mayweather

Floyd Mayweather mposhti Conor McGregorin me anë të nokautit teknik. Dueli u ndërpre në raundin e dhjetë, kur amerikani goditi

Mayweather tërhiqet: Zgjodha partnerin e duhur për vallëzimin e fundit

Floyd Mayweather arriti sot fitoren e 50-të në karrierën e tij si profesionist, pas fitores me “KO teknik” ndaj Conor