Boks

Bellew mendon tërheqjen: Rikthehem në ring vetëm për një duel të madh

Pak orë pas fitores me “KO” ndaj Davie haye, boksieri britanik Tony Bellew ka befasuar të gjithë me deklaratën e

Memoriali i boksit “Vllaznia 2018”, në fundjavë zhvillohet edicioni i 16-të

Ditën e shtunë, në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës do të nisë edicioni i 16-të i Memorialit Ndërkombëtar

Martirosyan sfidon Golovkin: Nuk ka njerëz të pamposhtur

Vanes Martirosyan, 36 fitore, 3 humbje e 1 barazim në karrierën e tij, ka shansin që të shpallet kampion bote

Lika tregon një sekret: Lah Nimani me shtagë i ka rreh boksierët e Prishtinës, se shkonin nëpër…

Ish boksieri i mirënjohur, Abedin Lika, tregon një sekret të viteve të 70-ta dhe të 80-ta. Ai tha se Lah

Yjet e Kosovës dikur përplaseshin keq mes vete, sot pinë kafe bashkë!

Sporti është sport dhe pavarësisht se disa herë përplasen në aspektin profesional disa nga sportistët, sërish bëhen bashkë. Një kohë

Fury: Deklarata e Wilder më motivoi për t’u rikthyer në ring

yson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka rrëfyer sot se vendimin për t’u rikthyer në ring në

Labinot Xoxhaj sërish në ring. Gjocaj kërkon të përkrahet maksimalisht

Boksieri kosovar Labinot Xhoxhaj sërish në ring, por kësaj radhe në Glatthof – Villa Miami. Këtë informacion e bën të

“Tyson Fury-t i pëlqen të rrahë të tjerët në ring”

“Tyson Fury godet më fort se çdo rival tjetër, në mënyrë që t’i shkaktojë rivalit sa më shumë dhimbje”, ka

Wilder i ofron 50 milionë dollarë Joshua për të dueluar në Amerikë

Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, ka marrë sot një ofertë

Brook: Khan largohet, ka frikë nga përballja me mua

Boksieri britanik Kell Brook, kampion bote në peshën “welter” në kategorinë WBC, ka deklaruar se është gati për t’u përballur