Boks

Alije Hamiti gati për eventin e parë sportiv “Boxing Night”

Shoqata e sportive “Promo Sport”, e sapo krijuar në Shqipëri, do të organizojë në datën 8 shkurt eventin e parë

Luan Dreshaj tregon pse iu ça arkada Haxhi Krasniqit

Këshilltari i Haxhi Krasniqit, Luan Dreshaj, tha se ishte një fitore e pastër.  Në sallën “Gas Arena” në Halle të

Krasniqi, Hetemi e Uldedaj me fitore e nisin vitin

Tre boksierët shqiptar Robin Haxhi Krasniqi, Elvis Hetemi dhe Jurgen Uldedaj kanë triumfuar në Halle të Gjermanisë. Krasniqi (47-5, 16

Muharem Gjocaj pret fitore nga dy boksierët e tij

Labinot Xhoxhaj dhe Ramadan Hiseni po vazhdojnë me përgatitjet intensive para duelit të tyre që do të zhvillohet më 17-02-2018

Zyrtare: Shefat Isufi mbron titullin ndaj Rafael Sosa Pintos

Boksieri me prejardhje nga Ternovci, Shefat Isufi, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar kundërshtarin e tij që

Elis Guri: Ja çfarë është “Boxing Night”, jo vetëm sport por edhe argëtim!

Shoqata e sportive “Promo Sport”, e sapo krijuar në Shqipëri, do të organizojë në datën 8 shkurt eventin e parë

“Ring Magazine” kërcënon Tyson Fury, gati t’i heqë edhe titullin e mbetur

Boksieri britanik Tyson Fury, i cili pritet të rikthehet në ring gjatë këtij viti pas më shumë se dy vitesh

Sherr gjatë prezantimit të duelit Khan-Lo Greco

Prezantimi i duelit të boksit mes britanikut Amir Khan dhe kanadezit Phil lo Greco ka patur një moment tensioni. Boksieri

Golovkin kërcënon Alvarez

Boksieri kazak Gennady Golovkin, 37 fitore dhe një 1 barazim në karrierën e tij, do të përballet sërish më 5

Haxhi Krasniqi tregon muskujt, pak ditë para duelit

Para disa javësh, Haxhi ‘Robin’ Krasniqi konfirmoi se do të kthehej në ring, mirëpo fillimisht nuk u bë i ditur