Boks

Kur Aziz Salihu dërrmoi Riveltën

Kjo është njëra nga fotografitë e rralla të Aziz Salihut, kryetar aktual i klubit të boksit Prishtina. Kjo fotografi është

Krasniqi me deklaratë pas humbjes nga Abraham

Haxhi Krasniqi e pranon se ndeshja kundër Arthur Abraham ishte shumë e dobët Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi është mposhtur

Ja një nga fotot se si hapej Abraham kundër Krasniqit

Boksieri Haxhi Krasniqi pësoi humbje pas 12 rundeve nga armeno-gjermani Arthur Abraham, me vendim unanim të gjyqtarëve (115:114, 117:111 dhe

Xhavit Visoka analizë ndeshjes Krasniqi – Abraham

Ish kampioni i shumëfishtë i Kosovës dhe fitues i shumë turneve në boksin amator por i zoti ishte edhe në

Pas humbjes së Krasniqit, reagon Berat Nimani

  Pas humbjes së Haxhi Krasniqit ndaj Abraham, ka reaguar promotori i mirënjohur i boksit, Berat Nimani nëpërmjet faqes së

Humb Haxhi Krasniqi

Haxhi Krasniqi luftoi deri në fund, por nuk ia doli ndaj Arthur Abraham, i cili tani do të luftojë për

Thyhet ringu, dy yjet më të fuqishëm befasojnë publikun

Në një ndeshje mes të fuqishmëve të yjeve të ringut, ka ndodhur një ngjarje e pabesueshme. Big Show and Braun

Klitschko mund të luftojë deri në moshën 50 vjeçare”

Menaxheri i Wladimir Klitschkos, Bernd Boente, ka thënë se boksieri i tij nuk e ka ndërmend të pensionohet dhe se

Haxhi Krasniqi: Është rasti im i fundit…

Boksieri i kategorisë super të mesme, Haxhi Krasniqi do të përballet në “Ditën X” më 22 prill në ‘Messe’ të

Nuri Seferi i kërkon revansh turkut, Firat Arsllan

Nuri Seferi i ka kërkuar boksierit turk, Firat Arsllan, një duel të dytë, gjashtë muaj pasi u mposht me vendim