Boks

Pavarsia e Kosovës me një spektakël të madh boksi

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në Glattbrug afër Zurichut, do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”,

Wilder: Pasi të mund Ortiz, do të bëhem njeriu më i rrezikshëm në botë

Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC e sheh si mjaft të rëndësishëm duelin e

Shikoni meçin e çmendur mes kriminelit dhe oficerit të ushtrisë

Rusët janë të çmendur pas rrahjeve të rrugës dhe turne të vogla jozyrtare ka gjithandej në këtë shtet, që shquhet

Bernardin Jakaj: Do ta mposhti serbin kurse fitoren do ia dedikoj Pavarësisë së Kosovës

Boksieri profesionist i cili në çdo ndeshje po e tregon vlerën e tij, Bernardin Jakaj, më 17 shkurt në Vjenë

Wilder tallet sërish me Joshua: Amerikanët nuk e njohin emrin e tij

Boksieri amerikan Deontay Wilder, që më 3 mars do të mbrojë titullin kampion bote të peshave të rënda në kategorinë

Salihu: Fëmijë ejani për të ushtruar tek klubi i kampionëve

Klubi i boksit Çair i cili është kampion aktual si tek seniorët ashtu edhe tek të rinjtë ka hapur thirrje

Ja si figuron emri i Aziz Salihut në faqen ndërkombëtare

Ish boksieri Aziz Salihu sa e sa herë mburret me të arriturat e tij dhe disa herë e thotë, shkoni

Parker: Nuk dua famë dhe parà, por vetëm titujt e Joshua

Më 31 mars, në “Principality Stadium” të Kardifit do të zhvillohet sfida e madhe e peshave të rënda në boks

Steinforth ka dy fjalë për Haxhi Krasniqin

Boksieri Haxhi Krasniqi iu kthye ringut pas 10 muajsh duke e mposhtur polakun Bartomiej Grafkan. Promotori i boksit Ulf Steinforth

Donjeta sprovohet nga hungarezja

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, bëri të ditur, se është hedhur shorti, ku boksierët e kombëtares