Boks

Faton Salihu do ta mbështet fuqishëm organizimin në Ferizaj

Njëri prej atyre që ka shpreh interesim që të ndihmoj evenimentin humanitar që do të zhvillohet më 29.12.2017 në Ferizaj

oshua replikon me Wilder: Një llafazan, herët a vonë do ta “rregulloj” edhe atë

Pas deklaratave të shumta të Deontay Wilder, që prej kohësh kërkon të përballet me Anthony Joshua, ka ardhur më në

S’ka revansh me Pacquiao, Jeff Horn mbron titullin ndaj Corcoran, më 15 dhjetor

Boksieri australian Jeff Horn, që u bë i njohur për fansat pas fitores ndaj filipinasit Manny Pacquiao, ku dhe mori

Aziz Salihu me shqiptarin e Cosa Nostras

Ish boksieri Aziz Salihu po kënaqet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po çmallet në shtetin amerikan, me shtetin që

Skena dhune para duelit për titull në boks, tifozët turq rrihen mes tyre

Pak minuta para se të niste dueli i boksit mes kampionit britanik Chris Eubank Jr dhe sfidantit turk Avni Yildirim,

Shpend Gafuri pa konkurrencë, tre lufta tre fitore me ndërprerje

  Tetovari, Shpend Gafuri, po tregohet një përforcim i madh për klubin e boksit Çair, pasi ky i fundit nuk

KB Çair afër titullit Kampion ekipor në Maqedoni

Klubi i boksit Çair po vazhdon drejt rrugës për tu bërë kampion ekipor në boks. Kështu edhe në xhiron e

Serbi i dorëzohet kosovarit. Kushtrimi e nokauton në raundin e tretë Mutiçin

Të shtunën në qytetin e Vjenës ka qenë një spektakël i madh i boksit ku u ndeshën reprezentacioni i Austrisë

Joshua rrëfen idhullin e tij: Dua të jem si Mike Tyson

Anthony Joshua ka deklaruar se dëshiron të mësojë më shumë nga aftësitë dhe egërsia në ring që ka patur një

Wilder thumbon rivalët: Kanë frikë se mos humbasin shifrën “0” të humbjeve

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, ka thumbuar sot sërish rivalin britanik