Boks

Joshua-Pulev vendos rekordin e parë brenda 24 orësh

Vetëm pak ditë pas publikimit të lajmit se Anthony Joshua do të mbrojë titujt kampionë bote në peshat e rënda

Mayweather: Kam 7 të dashura, të kesh 1 është sikur të mos kesh asgjë

Boksieri amerikan Floyd Mayweather ka folur sot pa dorashka në një intervistë me “kukullën” Diego, në televizionin “Awkwand Puppets”. Në

Fury ndryshon sërish mendje: Rikthehem, jam “pitbulli i sporteve luftarake”

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, boksieri britanik Tyson Fury, ka deklaruar se ka ndërmend të rikthehet në ring

Pulev beson te fitorja: Mund të përsëris atë që Fury bëri ndaj Klitschko

“Jam gati, jam në formë dhe shumë i karikuar për këtë sfidë ndaj Joshua. Kjo është një mundësi e artë

Portali “ArenaRing”: Na mbështetni që të jemi afër jush  

Portali i parë dhe i vetëm për sporte luftarake “ArenaRing” kërkon përkrahje nga lexuesit e saj me të vetmin qëllim

Kovalev nuk tërhiqet, më 25 nëntor rikthehet në ring ndaj Shabranskyy

Pasi humbi titujt kampionë bote në peshën “light heavyweight” në dy përballje radhazi me Andre Ward (e fundit më 17

BOKSJoshua: Do t’i tregoj Pulev kush është mbreti në ring

“Sfida e fundit me Klitschko më ka mësuar shumë gjëra dhe gjithçka do t’ia tregoj Pulev në ring. Do t’i

Ardijan Azemi një djalosh që nuk di për humbje

Një talent i boksit gjithnjë e më shumë po shëndris në boksin e Maqedonisë por edhe jashtë saj, bëhet fjalë

Golovkin i çon mesazh Alvarez: Nuk ka të mbijetuar në duelet e mia

Boksieri kazak Gennady Golovkin ka lëshuar sot një mesazh të fortë karshi rivalit të tij të 16 shtatorit, meksikanit Saul

Trajneri i reprezentacionit, Faton Salihu mbledh boksierët shqiptar para kampionatit ekipor

Trajneri i reprezentacionit të Maqedonisë, Faton Salihu, në klubin e tij modern, KB Çair, të shtunën kishte mbledhur shumë boksierë