Boks

Klitschko është rikthyer te revanshi i munguar me Tyson Fury

Një sfidë e dytë që duhej të ishte zhvilluar gjatë 2016-së, por që u anullua dy herë për shkak të

Brenda kampit stërvitor të Wladimir Klitschkos

Lufta e shumë pritur mes Anthony Joshuas dhe Wladimir Klitschkos po afrohet dhe e gjitha bota e sportit me 29

Krasniqi plot optimist: Do të pensionoj ish kampionin Abraham, do të filloj epokë të re

Përballja e Haxhi Krasniqit (30) kundër ish kampionit botëror, Arthur Abraham do zhvillohet në 22 prill në Erfurt. Për shkak

Një yll i ri po lind në Slloveni. Eviton Krasniqi kampion i këtij vendi

Gjatë fundjavës në Slloveni u zhvillua kampionati i këtij vendi, ku kampion u shpall një shqiptar edhe atë tek kategoria

Boksieri shqiptar ia thyen brinjët kundërshtarit (VIDEO)

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka fituar duelin e radhës në Berlin të Gjermanisë. Por ajo që ka rënë në sy

Shpejtim Bajokut medalja e argjente ne turneun “Emil Jetchev”.

 Sot ne finale Shpejtim Bajoku pesoi humje me rezultat te ngushte kunder boksierit Rus Zaitsev Majsim ne nji lufte te

Paraqitje e suksesshme e boksierëve shqiptar në Shtip

Të shtunën në Shtip u zhvillua turneu kualifikues për Liga sistemin e Federatës së Boksit të Maqedonisë. Në këtë aktivitet

Muharremi në finale të turneut “Memoriali Vllaznia 2017”.

Në turneun që po zhvillohet në Shkodër ne gjysmëfinale boksieri Fisnik Muharremi (81kg) fitoi me ndërprerje ndaj  kroatit  dhe u

Laçi fiton ndaj medalistit olimpik

Plot surpriza ka qenë ndeshjet gjysëmfinale të turneut ndërkombëtar të boksit “Memorial Vllaznia” që po zhvillohet në Shkodër. Me një

KB Shkëndija no limit e gatshme për garën në Shtip

Të shtunën në Shtip do të zhvillohet përzgjedhja e klubeve qe do te garojnë ne ligen e Maqedonisë, kurse të