Boks

Thyhet ringu, dy yjet më të fuqishëm befasojnë publikun

Në një ndeshje mes të fuqishmëve të yjeve të ringut, ka ndodhur një ngjarje e pabesueshme. Big Show and Braun

Klitschko mund të luftojë deri në moshën 50 vjeçare”

Menaxheri i Wladimir Klitschkos, Bernd Boente, ka thënë se boksieri i tij nuk e ka ndërmend të pensionohet dhe se

Haxhi Krasniqi: Është rasti im i fundit…

Boksieri i kategorisë super të mesme, Haxhi Krasniqi do të përballet në “Ditën X” më 22 prill në ‘Messe’ të

Nuri Seferi i kërkon revansh turkut, Firat Arsllan

Nuri Seferi i ka kërkuar boksierit turk, Firat Arsllan, një duel të dytë, gjashtë muaj pasi u mposht me vendim

Klitschko: Joshua është fotokopja ime

Wladimir Klitschko pretendon se është mjaft mirë i përgatitur dhe synon fitore ndaj Anthony Joshua. Meçi ndërmjet këtyre boksierëve do

Aziz Salihu flet për marrëdhënien me Lepa Brenën

  Aziz Salihu, ish-boksieri i mirënjohur, ndryshe është kryetar i klubit të boksit Prishtina, më në fund publikoi fotografinë shumë

Hadis e Festim Ademi zëvendësues të vëllezërve Klichko

Dy vëllezër me prejardhje nga Palqishti i Tetovës, por të lindur në Zvicër, Hadis e Festim Ademi po habisin ekspertët

Fatlum Zhuta kundër meksikanit, Valencia

Strugani Fatlum Zhuta i cili një kohë ishte i pathyer në Maqedoni duke fituar në shumë aktivitete dhe kampionate ndër

Haxhi Krasniqi paralajmëron Abrahamin

Haxhi Krasniqi Edhe nëntë ditë na ndajnë nga meçi i madh i boksierit të mirënjohur shqiptar, Haxhi Krasniqi, i cili

Kampioni i boksit tërhiqet në moshën 26-vjeçare, do të merret me politikë

Një kampion boksi në Shqipëri ka vendosur të heqë dorë nga pasioni i tij, për t’u marrë me politikë. Sipas