Boks

Limi Tairi do të debuton në boksin profesionist

Limi Tairi është bokseri i ri nga Maqedonia i cili do të tund arenën e boksit në Gjermani. Ai paraqitjen

 Reshat Mati triumfon në “Daily News – Golden Gloves”

Reshat Mati ka shënuar në karrierën e tij edhe një triumf të madh duke fituar turneun e madh të New

Luan Krasniqi: Abraham fitoi me meritë

  I pranishëm në palestër ishte edhe ish-boksieri i njohur kosovar, Luan Krasniqi, sipas të së cilit humbja e kushëririt

Robin Krasniqi ngushëllohet nga e fejuara e tij (Video)

Mbrëmjen e së shtunës, bokseri shqiptar Haxhi Krasniqi nuk ia doli të fitoj kundër Arthur Abrahamas, armenasit me banim në

Plas skandali pas meçit Krasniqi – Abraham

Boksieri armen, Karo Murat e ka pësuar shumë keq pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham Një skandal i

Këto ishin pikët e gjyqtarëve për meçin Krasniqi – Abraham

Haxhi Krasniqi lëshoi një tjetër mundësi të artë për të luftuar për titull kampion bote në WBO në kategorinë super

Kur Aziz Salihu dërrmoi Riveltën

Kjo është njëra nga fotografitë e rralla të Aziz Salihut, kryetar aktual i klubit të boksit Prishtina. Kjo fotografi është

Krasniqi me deklaratë pas humbjes nga Abraham

Haxhi Krasniqi e pranon se ndeshja kundër Arthur Abraham ishte shumë e dobët Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi është mposhtur

Ja një nga fotot se si hapej Abraham kundër Krasniqit

Boksieri Haxhi Krasniqi pësoi humbje pas 12 rundeve nga armeno-gjermani Arthur Abraham, me vendim unanim të gjyqtarëve (115:114, 117:111 dhe

Xhavit Visoka analizë ndeshjes Krasniqi – Abraham

Ish kampioni i shumëfishtë i Kosovës dhe fitues i shumë turneve në boksin amator por i zoti ishte edhe në