Boks

Jasin Lama gati për LE në Minsk, Bujar Saliu në Mostar

Jasin Lama, anëtari i KB Çair do të përfaqësoj Maqedoninë në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej

Edhe tre boksierë konfirmohen për Lojërat Evropiane Minsk 2019

Ka shkuar në 12 numri i sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që

Fury thumbon kolegët: Bëhuni burra dhe dueloni, ju mund të dyve brenda një nate

Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar sot se Anthony Joshua nuk duhet të fshihet më pas

Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin

Ish-xhudistja e njohur japoneze, Yuka Nishida, e ka vlerësuar lart xhudisten e Kosovës  Majlinda Kelmendi.Nishida ka fituar titull të botës

Wilder zbulon sekretin: Ja kur do të zhvillohet sfida me Joshua

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, në prag të duelit që do

Boksieri nga Ferizaji që e fitoi tri herë betejën me kancerin

Boksieri nga Ferizaji, Florim Xhabiri ka fituar tri herë betejën me kancerin. Ai asnjëherë nuk është ndalur gjatë kësaj kohë duke

Fury pranon duelin ndaj Whyte, por ka një kusht për WBC-në

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar se është gati të duelojë me Dillian Whyte,

Puthi gazetaren pas intervistës, vjen gjoba për boksierin bullgar (Video)

Boksieri bullgar Kubrat Pulev është gjobitur me 2500 dollarë nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pas akuzave për ngacmim seksual

“Pasi t’i shkaktoj humbjen e parë, do ta detyroj të tërhiqet nga sporti”

Boksieri amerikan Dominic Breazeale, 20 fitore e 1 humbje në karrierën e tij si profesionist, beson se do ta fitojë

Shemallari do boksoj në spektaklin e madh në Wiesbaden

  “ArenaRing Promotion” me krye me menaxherin shqiptar, Avdyl Salihu, e ka realizuar me sukses bisedat me promotorin e evenimentit