Botërori, Karateistët nga Maqedonia pa medalje në Madrid
November 8, 2018
0 comments
Share

Botërori, Karateistët nga Maqedonia pa medalje në Madrid

Karateistët kryesorë të Maqedonisë, kanë mbetur pa medalje në Kampionatin Botëror, i cili po mbahet në Madrid të Spanjës. Të fundit që dolën në arenat e madridit ishin Emil Pavlov dhe Sara Radiçevska, që nuk ja dolën të kalojnë as raundin e parë të garave.

Duhet cekur se Maqedonia, u përfaqësua në Botëror me 13 garues, prej të cilëve dy në garat ekipore. Botërori është gjasa më e madhe për kualifikimin në Lojërat Olimpike Tokio 2020, gjegjësisht pikët shërbejnë për renditje sa më të mirë në VKF. Ky eveniment prestigjioz ka nisur të martën dhe vazhdon deri më 11 nëntor.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *