Bota po çuditet me Majlinda Kelmendin, kështu përshkruhet!
January 25, 2019
0 comments
Share

Bota po çuditet me Majlinda Kelmendin, kështu përshkruhet!

Kampionia olimpike në Rio 2016 dhe dy herë kampionia e botës, Majlinda Kelmendi, fitoi medaljen e artë në Grand Prix në xhudo, që u mbajt në Tel Aviv. Kelmendi e hodhi dy herë në tokë izraeliten Gili Cohen dhe për 36 sekonda, për t’i treguar botës se ajo po kthehet në mënyrën më të mirë pas një lëndimit që ka pasur nga muaji tetor, shkruan mes të tjera Judoinside. Me një fjalë, krenaria e kombit shqiptar po çudit botën sportive.

E vetmja që mund të përshkruhet si e paprekshëm ishte Majlinda Kelmendi. Ajo tregoi se është në rrugën e saj dhe në formën e saj më të mirë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *