Boksierja e Kosovës apo kampionia Evropës, në mbrëmje të maturës!
May 18, 2017
0 comments
Share

Boksierja e Kosovës apo kampionia Evropës, në mbrëmje të maturës!

Boksierja Donjeta Sadiku është potencial i madh i sportit të Republikës së Kosovës. talenten e madhe të boksit e ka zbuluar dhe formuar trajneri Besim Brahimi.

Falë punës së Brahimit, aktualisht trajner i KBO Gollakut dhe i kombëtares së Kosovës, në konkurrencën e femrave, Donjeta është kampione e Evropës për të reja dhe nënkampione e Botës për juniore dhe tani mëton edhe majën e Olimpiadës. “Donjeta Sadiku nënkampionia Botërore dhe kampionia e Evropës ka pasur mbrëmjen e maturës dhe ishte një prej më të bukurave. Paq shëndet e fat në jetë krenaria jonë”, shkruan Brahimi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *