Boksieri shqiptar ia thyen brinjët kundërshtarit (VIDEO)
April 10, 2017
0 comments
Share

Boksieri shqiptar ia thyen brinjët kundërshtarit (VIDEO)

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka fituar duelin e radhës në Berlin të Gjermanisë.

Por ajo që ka rënë në sy është se i ka thyer një brinjë kundërshtarit të tij.

Ferit Keta është një kampion shqiptar i ri boksi që po rritet dita-ditës. Dhe kjo fjalë kujdesit dhe stërvitjes së Ismail Ketës, ish-kampionit shqiptar në kick-box.

Ka qenë pikërisht Ismal Keta që ka dhënë detajin e thyerjes së brinjës, teksa ka shkruar: “Të dashur miq, ëndrra e keqe ose meraku i tepërt, del për mirë shpeshherë. Vëllai i vogël Ferit Keta sapo shënoi fitoren me KO në raundin e parë kundër polakut shtatlartë, duke ia thyer brinjën në krahun e majtë. Faleminderit juve dhe gjithë shqiptarëve që kishin ardhur të na mbështesin”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *