BOKSI Joshua e ka kontaktuar personalisht Wilder-in
January 18, 2019
0 comments
Share

BOKSI Joshua e ka kontaktuar personalisht Wilder-in

Anthony Joshua duket se e dëshiron me çdo kusht duelin kundër Deontay Wilder.

Joshua si bartës i titujve IBF, WBO, IBO, WBA dhe Wilder si bartës i titullit WBC, do të mundësonin që njëri nga boksierët të jetë kampioni i unifikuar.

Promotorët e boksierëve duket se po hasin në vështirësi për të aranzhuar një meç mes dy gjigantëve, kështu që Joshua ka bërë një hap të madh duke e kontaktuar personalisht amerikanin.

Ai sipas raportimeve të medieve britanike i ka ofruar “bomberit të bronztë” një duel ku fitimet do të ndaheshin 60/40 në favor të AJ.

Këtë e ka konfirmuar edhe Eddie Hearn, promotori i Joshua, i cili ka thënë se ata nuk do të tërhiqen deri sa të sigurojnë një luftë me Wilder.

Gjithashtu, nga kampi i britanikut është bërë e ditur se një ndeshje me fitimet 50/50 nuk mund të ndodh në këtë kohë.

Mbetet të shihet nëse Wilder do të pajtohet me ofertën e Anthony Joshua. Tifozët e boksit do të ishin jashtëzakonisht të lumtur të shihnin këtë duel.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *