Boks pa doreza! Zhvillohet turneu i parë (Kujdes! Pamje të rënda!)
June 5, 2018
0 comments
Share

Boks pa doreza! Zhvillohet turneu i parë (Kujdes! Pamje të rënda!)

Ata firmosin vdekjen e tyre para ndeshjeve! Nuk quhen sportistë, por luftëtarë!

Vitet e fundit janë krijuar kategori të ndryshme, të cilat origjinën e kanë nga boksi, por janë shtuar shumë elementë të tjerë duke e bërë edhe më brutale ndeshjen në ring apo në kafaz.

Së fundmi, Arnold Adams, 32 vjeç, nga MMA dhe ish-luftëtari i UFC D.J. Linderman kanë zhvilluar një ndeshje të përgjakshme, në turneun e parë të ligjshëm të boksit pa doreza, duke e çuar edhe më tej brutalitetin e këtij sporti.

Turneu u zhvillua në Cheyenne, Wyoming të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa u ndoq nga rreth 2 mijë persona.

Ky ishte turneu i parë i ligjshëm i boksit pa doreza edhe pse më parë janë zhvilluar ndeshje të tilla.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *