Bleron Luzha dhe Mirlinda Toshi përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Kickboxit
September 3, 2017
0 comments
Share

Bleron Luzha dhe Mirlinda Toshi përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Kickboxit

Bleron Luzha  dhe Mirlinda Toshi , nga Klubi i Kickboxit “Kastrioti” Ferizaj, nën petkun e Reprezentacionit të Kosovës do të garojnë për titullin Evropian në diciplinën Kick Light në kategorin e Juniorëve.

“Shpresojmë që do të triumfojnë dhe do ti sjellin Kosovës dhe qytetit tonë medalje nga ky Kampionat zyrtar Evropian,që mbahet nga 2 shtatori deri me 10 shtator në Shkup. Edhe pse realisht KASTRIOTI sivjet kishte gjithësejt 10 kampion të Kosovës të cilët përmbushën kushtet për të qenë pjesëmarrës në këtë garë, për shkak të kushteve material ky numër i pjesëmarrësve u reduktua vetëm në këta dy garues. Por shpresojmë në vetdijësimin e institucioneve që të investohet më shumë në sport për shkak të përfaqësimit më të denjë të shtetit tone në arenat ndërkombëtare” ka thënë  Raif Musa ,trajner i Kickboxit

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *