Bisping pranon ofertën e UFC, duel me Gastelum në eventin e Shangait
November 13, 2017
0 comments
Share

Bisping pranon ofertën e UFC, duel me Gastelum në eventin e Shangait

Michael Bisping do të rikthehet në kafaz në një kohë rekord, më 25 nëntor, në UFC Night Fight që zhvillohet në Shangai, vetëm 3 javë pas sfidës së humbur me Georges St-Pierre. Lajmin e kanë konfirmuar mediat amerikane, që thonë se Bisping ka pranuar një ofertë të UFC-së për t’u përballur me Kelvin Gastelum, duke qenë sfida kryesore e eventit të UFC Shangai. Në këtë event, ish-kampioni i botës në peshën e mesme do të zëvendësojë Anderson Silva, që doli pozitiv pak ditë më parë dhë është pezulluar nga antidopingu amerikan.

Michael Bisping ish-kampion bote ne peshen e mesme

Bisping, 30 fitore dhe 8 humbje si profesionist, dueloi një javë më parë (më 4 nëntor) në UFC-217 dhe u mund nga St-Pierre, duke humbur titullin kampion bote të peshës së mesme në “Madision Square Garden” të Nju Jorkut. Por ky rikthim kaq i shpejt në kafaz ka habitur të gjithë edhe pse ende nuk është zyrtarizuar kjo përballje mes tij dhe Gastelum. Në rast se ky duel konfirmohet, kjo do të jetë hera e dytë që Bisping duelon në Kinë, pas fitores ndaj Cung Le, tri vite më parë. Ndërsa gastelum, 13 fitore dhe 3 humbje si profesionist, kërkon të rikthehet protagonist pas humbjes në korrik të këtij viti me Chris Weidman.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *