Besnik Limani, lufton në vendlindje dhe pret mbështetje nga Zajazi
July 11, 2018
0 comments
Share

Besnik Limani, lufton në vendlindje dhe pret mbështetje nga Zajazi

Kampioni i Evropës dhe botës, Besnik Limani i cili me prejardhje është nga fshati Zajas i Kërçovës, por që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë do të paraqitet në ringun kërçovar me 28 korrik. Ai për kundërshtar do ketë përfaqësuesin nga Bosnja e Hercegovina, Kenan Jahiç, i cili deri më tani ka 13 ndeshje, ku prej tyre 5 disfata. Njihet si një luftëtar i cili nuk dorëzohet lehtë dhe ashtu shpreson të jetë edhe për duelin me Besnikun. Nga ana tjetër, Besnik Limani pret përkrahje të madhe nga vendlindja e tij, posaçërisht nga Zajazi, sepse kjo do jetë përballja e tij e pare në Kërçova prej që ka filluar karrierën.

Tiketat tani më në shitje

Organizatorët kanë lajmëruar se tani më kanë filluar me shitjen e biletave për “Superpro Fight Night Uskana” dhe të njëjtat për momentin mund ti gjeni në pikat shitëse në Kërçovë  “Bllaca Travel and Tours” (në afërsi te “Berzës”) dhe “Ficon” (në afërsi të kafe Imperial), si dhe direkt tek organizatorët (Mustaf Aliu dhe Burim Aliu).

Çmimet janë:

-në tribun 600den (apo 10€)

-në ring 1200den (apo 20€)

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *