Besnik Bexheti kampion bote në ISKA
November 5, 2017
0 comments
Share

Besnik Bexheti kampion bote në ISKA

Kikboksieri I talentuar shqiptar Besnik Bexheti të shtunën në mbrëmje ka arrit një sukses të madh në karrierën e tij, duke fituar titullin e botës ISKA tek juniorët. Ai deri tek ky sukses arriti pasi tregoj një luftë mjaft të fortë ndaj kundërshtarit të tij spanjoll Ilker Valderrama (60KG, k1). Pas ndeshjes ai ekskluzivisht për portalin për sporte “ArenaRing” tha se ndihet shkëlqyeshëm.

“Falinderoi trajnerin, familjen dhe gjithë ata që po më mbështetin drejt realizimit të ëndrrave të mija. Titulli tani është i imi dhe do ta mbroj edhe në vazhdim”, tha Bexheti, i cili pritet me 29.12.2017 të ngjitet në ringun e Ferizajit duke shprehur kështu dëshirën që edhe ai të kontriboj për evenimentin humanitar që zhvillohet në këtë vend e që e organizon Mustaf Kicaj dhe promotori Avdyl Salihu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *