Bernardin Jakaj vs Mitiç në Vjenë  
August 30, 2019
0 comments
Share

Bernardin Jakaj vs Mitiç në Vjenë  

 

Boksieri me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj, do të ngjitet sërish në ring edhe atë më 21 shtator në Vijen, kurse kundërshtari i tij do jetë serbi me përvojë, Slavoljub Mitic, I cili deri tani ka 20 ndeshje, ku prej tyre 10 fitore dhe 10 humbje. Jakaj për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se ndihet mirë dhe se do të jep maksimumin për triumfin e radhës.

“Përgatitjet po shkojnë sipas plan programit të stafit tim dhe kanë mbetur vetëm edhe 3 javë deri tek ndeshja ime, që kësaj radhe do ta kem më një serb i cili ka përvojën e nevojshme sepse ka 20 ndeshje në boksin profesionist. Mirëpo kjo mua aspak nuk më intereson sepse do të futem në ring për të shënuar fitoren e 8 në karrierën time. Besoj se do të kem mbështetjen e duhur edhe nga fansat e mi”, tha Jakaj.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *