Bernardin Jakaj nuk di për humbje
October 8, 2019
0 comments
Share

Bernardin Jakaj nuk di për humbje

Kosovari që jeton dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj ka arritur edhe fitoren e tij të tetë me radhë në boksin profesionist, kurse kësaj radhe viktimë e tij ka qen gjeorgjiani, 30 vjeçar,  Mikheil Khutsishvili të cilin e mposhti me pikë pas gjashtë rundeve.

Ndryshe, kualiteti i tij dhe kundërshtarit të tij u vërejt nga fillimi mirëpo gjeorgjiani ishte i qëndrueshëm dhe duronte goditjet e fuqishme të Jakaj. Kosovari deri në fund të vitit planifikon të ketë edhe një ndeshje, kurse vitin tjetër ai pritet të ndeshet edhe në ringun kosovar ku fansat do kenë mundësi ta ndjekin atë nga afër, transmeton portali pwr sporte luftarake “ArenaRing”.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *