Berna ishte afër medaljes, Rushiti I 9-ti
August 21, 2017
0 comments
Share

Berna ishte afër medaljes, Rushiti I 9-ti

Afër medaljes  ka qenë Berna Sherifovska (-57kg) në kupën evropiane të xhudos që u zhvillua në Arad, por e njejta në ndeshjen për bronzë humbi nga kroatja Iva Oberan më vizari dhe ipon. Sherifovska më herët kishte mposhtur tre garues.

Në xhiron e parë ishtë më e mirë se Ramona Mikolla nga Rumania, mandej fitoj edhe ndaj Kjona Kristi nga Zelanda e Re dhe Andrade Sekrieru nga Rumania. Nga ana tjëtër, Artan Rushiti (81kg) filloi mirë garën duke mposht  gjermanin, Killijan Geco, por më pas humb nga Sergej Krivcav nga Ukraina, për të pësuar më pas edhe në ndeshjet e repasazhit nga Dilan Ricaster nga Izraeli.

 

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *