Berna dhe Hamza fitojnë medalje nga Kupa afrikane
April 23, 2018
0 comments
Share

Berna dhe Hamza fitojnë medalje nga Kupa afrikane

Xhudistët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë, Berna Sherifovska dhe Hamza Jashari kanë arritur të marrin medalje në Kupën afrikanë që po zhvillohet në Tunis.

Kështu, Berna fitoi bronz (-57kg), kurse Hamza (66kg) argjend. Cekim se të dy garuesit u treguan shumë të fuqishëm në tatami ku edhe njëherë treguan se janë garuesit më kualitativ të Maqedonisë ku pritet një të ardhme e shndritshme.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *