Berna, Artani e Amra shpallen kampione ne Xhudo
April 2, 2017
0 comments
Share

Berna, Artani e Amra shpallen kampione ne Xhudo

Në kampionatin e Maqedonisë në Judo që u zhvillua në fundjavë, suksese ka pasur edhe Mioki ku garojnë edhe xhudistë shqiptar. Të njejtit arritën edhe disa medalje.

Kampione e shtetit u bë, Berna Sherifovska dhe Artan Rushiti, kurse argjend fitoi Edi Sherifovski dhe me bronz u desh të pajtohet Hamza Jashari. Nga ana tjetër, Klubi i Xhudos Ippon nga Shkupi arriti rezultate të mahnitshme.

Gjegjësisht, në këto gara veçojmë edhe rezultatin e xhudistes Amra Fejzullahu, e cila arriti të mposht Kampionen aktuale Katerina Nikolovska, e cila njëherit ishte edhe përfaqësuesja e vendit tonë në Lojërat Olimpike Rio 2016.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *