Berna, Arbresha dhe Amra në kampionatin ballkanik të xhudos
September 7, 2017
0 comments
Share

Berna, Arbresha dhe Amra në kampionatin ballkanik të xhudos

Këtë fundjavë në Shkup do të zhvillohet kampionati ballkanik i xhudos për senior. Maqedoninë do ta përfaqësojnë edhe tre vajza shqiptare, Arbresha Rexhepi, Amra Fejzullahu dhe Berna Sherifovska. Kjo e fundit për portalin për sportë luftarake “ArenaRing” madje u shpreh optimiste se do arrij deri te medalja.

“Pas rezultatit  në Rumani, kemi stërvit intensivisht në Shkup edhe atë nga dy herë në ditë, andaj edhe po ndihna shumë mirë në aspektin fizik dhe tekniko taktik. Do të jap maksimumin në Shkup dhe besoj shumë se do arrij deri në finale”, tha Berna, e cila javën e ardhshme do ta ketë edhe një garë të fortë, kampionatin evropian për junior që zhvillohet në Maribor të Sllovenisë.

Aktiviteti do te zhvillohet ne palestren “Jane Sandanski” ne Shkup.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *