Berat Jakupi pret medalje nga Kampionati evropian
May 8, 2018
0 comments
Share

Berat Jakupi pret medalje nga Kampionati evropian

Reprezentacioni i Maqedonisë në Karatë sot do të udhëtoj drejt Novi Sadit ku do të marrin pjesë në kampionatin evropian për senior në të cilën do të marrin pjesë 532 garues nga 52 shtete, që njëherit do jetë edhe një rekord sipas shteteve pjesëmarrëse.

Në këtë eveniment do të merr pjesë edhe reprezentacioni i Maqedonisë, ku në përbërjen e vet do ketë edhe kampionin Berat Jakupi i cili do ndeshet në -84 kg, i njëjti do të paraqitet në garat individuale dhe ato ekipore ku pritet edhe suksesi i radhës. Cekim se Jakupi enkas për këtë aktivitet të madh sportist një periudhë ishte përgatit në Turqi me kampionin e shumëfishtë të botës, Haldun Alagash, transmeton ArenaRing.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *