Benjamin Gavazi shënon fitoren e 9-të në Pro Boks
August 29, 2019
0 comments
Share

Benjamin Gavazi shënon fitoren e 9-të në Pro Boks

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani, Benjamin Gavazi ka arritur fitoren e 9-të në boksin profesionist, kurse viktima e tij e radhës ka qen çeku, Ondrej Budera i cili ka zhvilluar deri tani 23 ndeshje ku prej tyre ka 10 fitore, 12 humbje dhe një barazim.  Ndeshja qysh nga fillimi ka qen në dominim të plotë të kosovarit i cili u tregua shumë i përgatit.

Ai për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” u shpreh shumë i gëzuar me këtë triumf dhe premtoj se do të vazhdoj me të njëjtin temp duke synuar edhe titujt evropian e botëror. Në ditët e ardhshme do të pësoj edhe një interviste ekskluzive me këtë djalosh që po na bënë krenar si në Gjermani ashtu edhe në Evropë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *