Benjamin Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro
August 7, 2019
0 comments
Share

Benjamin Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro

Edhe një boksier me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Gjermani, dal ngadal po depërton në boksin profesionist. Bëhet fjalë për Benjamin Gavazi me prejardhje nga Kaçaniku i cili në karrierën e tij ka zhvilluar 8 ndeshje ku prej tyre nuk ka pësuar asnjëherë.

Ndeshjen e tij të ardhshme do ta zhvilloj më 17 gusht në Gjermani, kurse kundërshtar I tij është çeku, Ondrej Budera i cili ka zhvilluar deri tani 22 ndeshje ku prej tyre ka 10 fitore, 11 humbje dhe një barazim. Gavazi për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”, thotë se ndihet mirë sepse po përgatitet maksimalisht për këtë duel dhe shpreson shumë në suksesin e radhës.

Ndryshe, “ArenaRing” në ditët e ardhshme do ju sjell edhe një intervistë ekskluzive me këtë djalosh i cili shumë shpejt prêt të ndeshet edhe për ndonjë titull.  

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *