Bellew: Fury do të ketë fatin e Haye, do ta nxjerr në pension
June 22, 2018
0 comments
Share

Bellew: Fury do të ketë fatin e Haye, do ta nxjerr në pension

Ish-kampioni i botës në peshën “cruiserweight”, por që tashmë prej dy vitesh garon në peshën e rëndë, Tony Bellew, beson se është një kërcënim serioz për Tyson Fury në rasts e dy boksierët do të përballeshin në një sfidë. Bellew fitoi dy sfidt radhazi ndaj David Haye, një ish-kampion bote dhe është I bindur se të njëjtën gjë mund të bëjë edhe ndaj Fury, gjithashtu një ish-kampion bote.

Unë përbëj një kërcënim serioz për Fury. Unë mendoj se Tyson më sheh si para disa vitesh dhe mendon se do të kë ketë një rival të lehtë, por gabon. Do ta këshilloja që të shihte mirë dyelet e mia me Haye për të kuptuar se kë ka përballë. Ashtu siç e nxora Haye në pension do ta nxjerr edhe atë, ndaj para se të vendosë për të dueluar me mua të mendohet mirë”, u shpreh Tony Bellew.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *