Bellew dhe Haye do të takohen përsëri
September 30, 2017
0 comments
Share

Bellew dhe Haye do të takohen përsëri

Është konfirmuar ndeshja në mes të Tony Bellew dhe David Haye, e cila do të mbahet në ‘The O2 Arena’, më 17 dhjetor.

Dy rivalët britanikë ishin ndeshur edhe një herë, në mars të këtij viti, në një betejë ku fitues doli Bellew.

Bellew ka shprehur vendosmëri që ta fitojë edhe betejën e dytë përballë Haye-s, duke thënë se do t’ia përfundojë karrierën atij, ndërsa Haye e ka quajtur ‘mungesë të fatit’ humbjen e parë nga Bellew.

Bellew është kampion botëror i WBC, në kategorinë e peshave të mesme.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *