Bardhyl Gashi hap shkollën e tij dhe premton kampionat të ri
August 9, 2019
0 comments
Share

Bardhyl Gashi hap shkollën e tij dhe premton kampionat të ri

 

Kikboksieri kosovar i cili jeton dhe vepron në Gjermani, Bardhyl Gashi, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdoj si trajner duke hapur kështu edhe shkollën e tij, që solemnisht do të filloj nga 31.8.2019, me çrastë ai fton të gjithë ata që janë të dashuruar pas sporteve luftarake por edhe ata që dëshirojnë të kenë shëndet më të mirë ti bashkëngjiten projektit të tij, ndërkohë që ai garanton suksesin e duhur.

“Që kur isha 13. vjeç kam qenë duke bërë sport ushtarak. Dhe për rreth 5 vjet, është bërë shumë më shumë se një pasion. Kam marrë shumë nga atletet e mia: respekt, drejtësi, disiplinë, traditë dhe dashuri e sportit. Falënderim i madh në vend të trajnerëve të mi Armia Abdrabo Er Ol niko Dennis Lucky Luke Haddad. E gjithë kjo tani çon në një kthesë logjike: vendosa të hap palestrën time. Ajo që kam fituar në gjithë këto vite përvojë, dua të vazhdoj. Unë jam duke planifikuar për të frymëzuar fëmijët, adoleshentët, gratë dhe të rriturit me sporte dhe veçanërisht për të forcuar vetë-besimin e tyre, ansgst dhe sulmet e panikut nuk kanë një shans me ne. Sepse ky sport ushtarak mbart vlerat që shpesh mungojnë në shoqërinë tonë. Unë ofroj një mënyrë të shëndetshme në sport. Kam vënë shumë vëmendje për të të bërë të ndihesh i shëndetshëm dhe i përshtatshëm në një kohë të gjatë. Kurse ofrohen në të cilën e gjithë familja mund të marrë pjesë. Dhe veçanërisht të rinjtë që kanë shkuar nga rruga e tyre, marrin shansin dhe ndihmojnë për të gjetur rrugën e duhur përsëri”, tha Gashi për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *