Bajoku, boksieri më i mirë i turneut ‘Adem Jashari’
November 18, 2019
0 comments
Share

Bajoku, boksieri më i mirë i turneut ‘Adem Jashari’

Përfundoi turneu ndërkombëtar “Adem Jashari” në boks, që u mbajt për dy ditë rresht në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Boksieri më i mirë u shpall Shpëtim Bajoku, anëtar i kombëtares së Kosovës, ndërsa tekniku më i mirë Kiwan Rami, kurse çifti më luftarak Patriot Behrami dhe Jozef Rrasi, që të dytë nga Kosova, si dhe boksieri më Fair – Play Kirkorov Vensan (Bullgaria).

 Boksieri me i mirë i huaj Arjon Kajoshi (Shqipëria) dhe më i miri vendorë Leotrim Rexhepi (Kosova).

Duhet theksuar se u zhvilluan 8 luftëra ku u tregua boks i mirë dhe cilësorë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *