Aziz Salihu goditi 132 herë, por ia vodhën fitoren në vitin 1984!
January 15, 2018
0 comments
Share

Aziz Salihu goditi 132 herë, por ia vodhën fitoren në vitin 1984!

Ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu kishte pësuar humbje nga amerikani Tyrell Biggs. Komentatori i mirënjohur Agim Kasapolli ka raportuar këtë meç dhe kishte thënë se, është mëkat që Aziz Salihu nuk shkoi në finale.

Sipas Kasapollit, Salihu ka pasur 132 goditje, kurse rivali vetëm 96 goditje.

Me një fjalë, ‘Zizit’ iu vodhë fitorja në këtë meç. Salihu ka fituar medaljen e bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kurse Biggs të artën.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *