,, ASLLAN RUSI” ne Tirane u mbajt turneu tradicional mbarekombetar
April 1, 2017
0 comments
Share

,, ASLLAN RUSI” ne Tirane u mbajt turneu tradicional mbarekombetar

Sot me 01. Prill 2017 ne palestren e sporteve ,, ASLLAN RUSI” ne Tirane u mbajt turneu tradicional mbarekombetar ,,ABEDIN LAME” ne mundje te lire dhe ate klasike per junior ne kategorite e meshkujve dhe te femrave.

Ne kategorine e femrave nga Kosovaret me medalje te arta u stolisen:
Venera Asllani, Diellza Gashi, Elvira Krasniqi dhe Alisa Dema ndersa me medalje te argjendta u stolisen Qendresa Krasniqi dhe Njomeza Krasniqi.

Ne kategorine e meshkujve nga mundesit Kosovar me medalje te art u stolis Drilon Syla kat. 55 kg. Me medalje te argjenda u stolisen Urim Qaili ne kat. 50 kg dhe Sabri Curri kat. 96 kg. Kurse ne vendin e trete u plasuan Endrit Gashi kat 60 kg, Armend Kuka kat 66 kg dhe Burim Kastrati kat 86 kg.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *