Asiart-Gostivar fiton 10 medalje
April 24, 2017
0 comments
Share

Asiart-Gostivar fiton 10 medalje

Klubi Karatesë Asiart-Gostivar morri pjesë në turneun ndërkombëtar “Kërçova Open 2017″ me 13 garues, ku fituan 10 medalje, 1 të artë, 2 të argjenta dhe 7 të bronztë.
Sara Idrizi u stolis me medalje të artë
Anida Ibraimi dhe Valdrina Lumani u stolisën me medalje të argjenta
Elmedin Rrahmani, Valdrin Lumani, Redon Sefuli, Ilir Shaqiri, Besar Elezi, Adem Ademi dhe Enver Fidani fituan medalje të bronzta.
” Ne, si kryesi e K.K. Asiart-Gostivar jemi shumë të kënaqur me paraqitjen e nxënësve të karatesë në turneun e Kërçovës, në veçanti me luftërat e shkëlqyera të Sara Idrizit, Valdrina Lumani dhe Valdrin Lumani.
Shpresojmë në evenimentet sportive në të ardhmen të kthehemi edhe me më shumë medalje ari”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *